Batman Gece Görünümü Batman Batman - HasanKeyf
Dr.İhsan BODAKÇİ
Batman İl Sağlık Müdürü
ŞEFKAT ELLERİ PROJESİ SONA ERDİ - 26.12.2016

   Şefkat Elleri Projesi Sağlık Sisteminin modernleşen yüzü ve evde bakım hizmetleri olgusu üzerine yapılan bir projedir. Projemizin temel amacı evde hasta ve yaşlısı olan ve onlara bakan aile bireylerine hasta ve yaşlıya refakatçillik ve bakım konusunda bilinçlendirip sertifika sahibi olmalarını sağlamaktır.

   Projemizden yararlanacak olan yararlanıcıların tespit edilmesi amacıyla valiliğimiz onayı ile Batman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Bakım Aylığı alan aileler ve Kurumumuz tarafından evde bakım hizmeti görmekte olan 80 aile ziyaret edilmiştir. Ziyaret sonucu bu ailelere danışmanlık hizmeti verilmiş ve verilecek olan eğitimin katkıları konusunda bilgilendirilmiştir.

   İl Sağlık Müdürlüpğümüz ve  Halk Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında 3 adet Yaşlı ve Hasta refakatçisi kursu açılmıştır. 75 kadın kursiyer seçilmiş olup, kursu başarıyla bitiren 56 öğrenciye sertifikaları ile beraber 1 adet tansiyon aleti ve steteskop hediye olarak verilmiştir.

 

   Projemiz ile birlikte eğitim alan kursiyerlerin yaşlı ve hastalarına bakma deneyiminin artması, bakım ve refakatçilik işlemlerini daha profesyonel sağlaması ve aldıkları sertifika ile beraber iş bulma imkanlarının artması sağlanacaktır.

 

   Ayrıca yaşlanan nüfus, sağlık sisteminin geliştirilmesi ve evde bakım hizmetlerinin önem kazanması ile beraber yaşlı ve hastanın özel bakımının önemi artmıştır. Yürüttüğümüz proje ile beraber var olan ihtiyacın karşılanmasına yönelik katkı sağlandığı düşünülmektedir.

 

 

Dr. İhsan BODAKÇİ

İl Sağlık Müdürü

Tüm Duyurulara Gitmek İçin Tıklayınız
İletişim Bilgileri Adres: Kültür Mahallesi Üniversite Caddesi E- Mail: batman@saglik.gov.tr | Tel:0 (488) 2139075
Fax:0 (488) 2149796 Batman
Online :  39 Bugün Toplam:  4 Dün Toplam :  27 Genel Toplam :  31714
Batman İl Sağlık Müdürlüğü 2014 - 2017