Duyurular

08.12.2016

BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKA TÖRENİ

          “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” çerçevesinde yürütülmekte olan Beslenme Dostu Okul Projesi ile okulların öğrencilere sağlıklı beslenme ortamları oluşturmasının teşvik edilmesi amaçlanmaktadır. Beslenme Dostu Okul Projesi ile, okullarda sağlıklı beslenme, düzenli fiziksel aktivitenin özendirilmesi sağlanmak suretiyle obezitenin önlenmesi için gayret gösterilmekte ve bu konuda yapılan iyi uygulamalar desteklenmektedir.

          Bu doğrultuda Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile oluşturulan değerlendirme komisyonu tarafından Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda; 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde 31 okulun başvurusu değerlendirilmiş ve bunlardan  17  okul “Beslenme Dostu Okul Sertifikası” almaya hak kazanmıştır.

         8 Aralık 2016 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü 112 Toplantı Salonunda gerçekleştirilen sertifika törenine İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan BODAKÇİ, Batman Halk Sağlığı Müdürü Dr. Vecheddin ACAR, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci ŞEMDİNOĞLU ile her iki kurumun idarecileri ve okul idarecileri katıldı.

         Halk Sağlığı Müdürü Dr. Vecheddin ACAR’ın konuşmasından sonra sertifika almaya hak kazanan okul idarecilerine sertifikaları teslim edildi.


İletişim Bilgileri Adres: Kültür Mahallesi Üniversite Caddesi E- Mail: batman@saglik.gov.tr    |  Tel:0 (488) 2139075   Fax:0 (488) 2149796  Batman